🇬🇷 Η Έδεσσα σήμερα γιορτάζει την Απελευθέρωσή της από τον Οθωμανικό Ζυγό. Είχα την τιμή να συμμετέχω στους εορτασμούς και την ...
🇬🇷 Η Έδεσσα σήμερα γιορτάζει την Απελευθέρωσή της από τον Οθωμανικό Ζυγό. Είχα την τιμή να συμμετέχω στους εορτασμούς και την Ημέρα Μνήμης του Μακεδονικού Αγώνα, στη δοξολογία στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Έδεσσας και στην επιμνημόσυνη δέηση στο Ηρώο της πόλης.
🇬🇷 Τιμούμε τους νεκρούς μας και μνημονεύουμε την ηρωική θυσία τους για την ελευθερία της Μακεδονίας. Σε μια συγκυρία όπου η αστάθεια εξαπλώνεται στη γειτονιά μας, κρατάμε ισχυρό το φρόνιμά μας απέναντι σε κάθε απειλή.
🇬🇷 Χρόνια πολλά Έδεσσα
ΣΧΟΛΙΑ